NQS

Dbając o dobro pacjenta i pewność rekomendacji Farmaceuty NutroPharma wprowadziła autorski i nadobowiązkowy system zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktów firmy:

NutroPharma
Quality System

Dzięki programowi NQS dajemy pacjentom wysokiej jakości produkty oraz dowody tożsamości składu podanego na opakowaniu ze stanem faktycznym.
Dowodem działania systemu NQS jest, wydawany przez niezależne laboratorium, indywidualny certyfikat dla każdej serii produktu.

jakość

Dodatkowa weryfikacja

Niezależne laboratorium

Badanie zanieczyszczeń

Badanie zawartości
składników aktywnych

Poznaj naszą jakość na przykładzie produktów Vitapil® i Vitapil® mama

Suplementy diety, które mogą być stosowane wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne w celu zachowania prawidłowej kondycji włosów.

Produkty wieloskładnikowe zawierają mieszaninę substancji, które mogą na siebie wzajemnie oddziaływać i wpływać na swoją trwałość i bezpieczeństwo1. Dlatego badania jakościowe i ilościowe produktów złożonych są bardzo istotne dla konsumentów, zwłaszcza z tzw. grup wrażliwych jak kobiety w ciąży czy w okresie laktacji.

PROGRAM JAKOŚCI
Nutropharma Quality System NQS - jakość i bezpieczeństwo:

Każda partia produktu jest badana na zawartość metali ciężkich zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami dotyczącymi czystości i bezpieczeństwa żywności1.

Każda partia produktu jest badana na zawartość zanieczyszczeń mikrobiologicznych (bakterii chorobotwórczych, pleśni, grzybów)3,4 co nie jest standardowo wymagane przy suplementach diety2.

Każda partia produktu jest badana na obecność deklarowanych przez producenta składników aktywnych3. Badania poprodukcyjne oraz kolejne po 2 latach od daty produkcji zapewniają gwarancję jakości składu.

Każda partia produktu poddawana jest nadobowiązkowej certyfikacji w zewnętrznych, niezależnych laboratoriach3,4.

CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY WYSOKĄ JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO KAŻDEJ SERII PRODUKTU.

VITAPIL®

VITAPIL® mama

Suplementy diety, których odpowiednio dobrane składniki:

  • pomagają zachować zdrowe włosy
  • pomagają zachować zdrową skórę głowy
  • pozytywnie wpływają na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów
  • sprzyjają właściwej syntezie białek włosa
  • biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa
  • pomagają chronić komórki przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowaniu czy suszeniu włosów.
  • zawierają krzem, składnik strukturalny włosów.

VITAPIL® - aż 16 składników w jednej tabletce.

VITAPIL®mama - wzbogacony w kompleks aminQ2® – aminokwasy zawierające siarkę tj. L-metionina i L-cysteina.

Sięgając po VITAPIL® masz pewność, że został wnikliwie przebadany i zawiera deklarowane ilości składników.

1. NIK, dopuszczanie do obrotu suplementów diety, Informacja o wynikach kontroli, 03.02.2017, LLO.430.002.2016 Nr ewid. 195/2016/P/16/078/LLO
2. Rozporządzenie Komisji (WE) NR 1881/2006 z dnia 19 grudnia 2006 r. ustalające najwyższe dopuszczalne poziomy niektórych zanieczyszczeń w środkach spożywczych
3. Certyfikaty Eurofins Scientific dla produktów Vitapil i Vitapil mama
4. Analiza zagrożeń mikrobiologicznych w produkcji suplementów diety w oparciu o uzyskane wyniki badań mikrobiologicznych i dane literaturowe, J.S. Hamilton,.

×
Strona główna